טיסות לחו"ל

מאמרים טיסות | טיסות לאילת | טיסות לחו"ל

טיסות לחו"ל – השוואת מחירים והזמנת כרטיסים

הדרך הפשוטה ביותר כיום למצוא טיסות בזול (גם טיסות זולות של חברות לואו קוסט, וגם טיסות בשירות מלא של חברות תעופה סדירות במחירים יותר זולים מאשר חרות מתחרות או תאריכים אחרים) היא להזין את הפרטים הרלוונטיים לטיסה שלכם במנוע להשוואת טיסות, אשר מציג טיסות של רוב חברות התעופה בעולם.

מנוע kiwi לאיתור טיסות לחו"ל


 

טיסות לחו"ל – סוגי טיסות ויעדים פופולאריים

אין ספק בכלל שאחד משירותי התיירות הפופולאריים ביותר והמבוקשים ביותר כיום בארץ ובעולם, הן טיסות לחו"ל שמשמשות בשביל נסיעה לחופשה או טיול וכמובן בשביל להגיע ממקום למקום במידה ומדובר בנסיעות עסקים מיעד ליעד. כיום צריך ואפשר להבדיל בין מספר סוגי טיסות לחו"ל, כאשר ישנן טיסות זולות של חברות לואו קוסט, טיסות סדירות שאותן מבצעות חברות תעופה רשמיות וכמו כן טיסות שכר שמאוד פופולאריות בחבילות נופש בחו"ל.

טיסות סדירות לחו"ל

טיסות סדירות לחו"ל אלו טיסות שמתבצעות על ידי חברות תעופה רשמיות, כאשר בד"כ מדובר על חברות תעופה השייכות למדינה מסויימת או מייצגות אותה – למרות שבשנים האחרונות יש לא מעט חברות תעופה שמקיימות טיסות סדירות למרות שאינן חברות התעופה הלאומיות..

בשביל להבין טוב יותר את הנושא, להלן מספר דוגמאות:

  • חברת התעופה הסדירה והרשמית של ישראל הינה חברת אל על – אך כיום גם חברות תעופה כמו ישראייר או ארקיע המפעילות טיסות סדירות לחו"ל מנתב"ג.
  • חברת התעופה הסדירה והרשמית של אנגליה הינה בריטיש איירוייס – אך יש גם חברות תעופה בריטיות נוספות, כמו ריאנאייר המפעילה טיסות לואו קוסט.
  • חברת התעופה הסדירה והרשמית של צרפת הינה אייר פראנס – אך יש עוד חברות תעופה צרפתיות.
  • חברת התעופה הסדירה והרשמית של גרמניה הינה לופטנזה – אך יש עוד חברות תעופה גרמניות, וכדומה.

כיום הטיסות הזולות המופעלות ע"י חברות לואו קוסט וכוללות טיסה במחירים זולים כאשר שירותים נוספים, אשר כלולים בכרטיס בחברות תעופה סדירות (למשל הטסת מזוודה או ארוחה בטיסה ניתנים בתשלום נפרד, הולכות ותופסות תאוצה מיום ליום ונהיות הרבה יותר מבוקשות.

לא מעט חברות תעופה סדירות מבצעות טיסות ישירות לחו"ל מנתב"ג וכיום גם משדה רמון באילת, אך אין ספק שלא כל חברת תעופה מגיעה לכל יעד בחו"ל ולכן, בין חברות התעופה הסדירות מתקיימים כיום הסכמים בינלאומיים אשר בעזרתם יכולים הנוסעים להגיע ממקום למקום בעזרת טיסות המשך של חברות התעופה הסדירות (טיסות קונקשן), לדוגמא:

אין עדיין טיסות ישירות מישראל לאוסטרליה, אז במידה ואתם מעוניינים לטוס מישראל לאוסטרליה, האפשרות הטובה ביותר הינה לטוס מישראל לתאילנד בטיסה ישירה של חברת אל על ומשם להמשיך בטיסת המשך של חברת קוואנטס או קטאי פסיפיק ישירות לאוסטרליה.

טיסות שכר לחו"ל

טיסות שכר לחו"ל הינם טיסות שבדרך כלל הרבה יותר פופולאריות בחבילות הנופש לחו"ל, כאשר ההבדלים בין טיסות שכר לבין הטיסות הסדירות הוא בעלויות של הטיסה וכמו כן בנהלי הטיסה. כיום מספר היעדים אליהם ניתן לטוס בעזרת טיסות צ'ארטר מישראל הוא די מצומצם, כאשר מרבית מיעדי התיירות הפופולאריים הם בעיקר באירופה ובאזור אגן הים התיכון – כלומר טיסות שכר הן בעיקר טיסות ליעדי דילים ופולריים וקרובים כמו יוון, קפריסין, בולגריה ורומניה, וגם לבירות האירופאיות המבוקשות כמו פריז, לונדון או בודפשט.

עלויות טיסות לחו"ל

אין ספק שהחלק המעניין והחשוב ביותר בכל נושא הטיסות לחו"ל הוא נושא העלויות והמחירים, כאשר כיום העלויות של טיסות סדירות הן יקרות הרבה יותר מאשר טיסות לואו קוסט או טיסות שכר וזאת בגלל תנאי הטיסה ובגלל איכות הטיסה שאין לזלזל בה, כי אחרי הכל שירות שמקבלים בחברה תעופה סדירה אף פעם לא יוכל להשתוות לתנאי הטיסה בחברת שכר או לואו קוסט וזה מתבטא גם ברווחים בין המושבים, מספר הדיילים והשירותים על המטוס ועוד.

כמובן שאחד ממרכיבי העלויות של טיסות לחו"ל מושפע רבות לא רק בגלל איכות ונוחות הטיסה, אלא גם בגלל תנאי הטיסה הפורמאליים, כאשר בטיסה סדירה האופציה של ביטול ושינוי הכרטיס היא קטנה יחסית, לעומת טיסות שכר שהאפשרות ביטול ושינוי הכרטיס על ידי חברת התעופה הוא גדול בהרבה בגלל העדיפות שניתנת לחברות התעופה הסדירות בהמראה משדה התעופה.

בנוסף, ברוב המיקרים, טיסות קונקשן ליעדים רחוקים יותר זולות מאשר טיסות ישירות.