צילום: ארנולד בר
כתבות הגולשים

צימרים ווילות בראש פינה לתכנון החופשה האולטימטיבית בצפון

צפון ישראל הוא ללא ספק אחד ממוקדי תיירות הפנים והחוץ העיקריים של המדינה ולא חסרות סיבות לכך, החל מהנופים הירוקים והמרהיבים ועד להיסטוריה המקומית המרתקת. בין כל האזורים השונים שיש לצפון להציע, המושבה של ראש פינה ועמק החולה הסמוך מספקים אולי את הסביבה הנעימה והמרשימה ביותר, הן עבור חופשות רגועות ורומאנטיות והן עבור חופשות משפחתיות. חיפוש מהיר של וילות בראש פינה וצימרים באזור מהווה נקודת פתיחה מצוינת ומתבקשת לתכנון החופשה האולטימטיבית בצפון הארץ.

למה דווקא ראש פינה והסביבה?

מבין האזורים הרבים, השונים והמגוונים של צפון הארץ, מדוע דווקא אזור ראש פינה וסביבתה מהווים מוקד משיכה מרכזי כל כך למבקרים ותיירים?

ובכן, הצצה מהירה בראש פינה עצמה מיד מגלה לפחות חלק מהתשובה – מושבה וותיקה ומרהיבה ביופייה, מלאה בבתי אבן מסוגננים, גלריות ומקומות של אומנים מתחומים שונים, בתי קפה, מקומות בילוי וכל מה שצריך על מנת ליהנות מהחיים הגליליים הרגועים והטובים… למושבה היסטוריה עתיקה יחסית ומרתקת ביותר, כך שהאזור מציע גם פן היסטורי ותרבותי מעניין, ולא רק סביבה ירוקה ופסטוראלית.

בנוסף לכל זה, שוכנת ראש פינה כאמור באחת הסביבות הטבעיות המרהיבות ביותר במדינה. עמק החולה וסביבתו אשר נמצא במרחק כמה דקות נסיעה בודדות מתאפיין בנופים ירוקים ורחבי ידיים, במגוון עשיר של ציפורים וחיות בר נוספות ובנוף מרהיב של רמת הגולן והר חרמון (אשר גם אליהם ניתן להגיע בנסיעה קצרה יחסית מאזור ראש פינה). בנוסף, גם הכינרת נמצאת פחות או יותר במרחק נגיעה ונסיעה קצרה ביותר.

בקיצור – מושבה בעלת אופי מרשים ובאחד המיקומים האטרקטיביים ביותר בצפון

מקום אירוח מפנק לכולם יחדיו – וילות בראש פינה

לאחר שנתנו מעט רקע בנוגע לאטרקטיביות של אזור ראש פינה והסביבה, ניגש לפרקטיקה – כיצד נתכנן חופשה מהנה ובלתי נשכחת באזור מרהיב זה של צפון הארץ?

ובכן, הצעד הראשון (ואחד הגדולים והמשמעותיים ביותר בתכנון חופשה מוצלחת) הוא מציאת מקום אירוח מתאים ומפנק. במקרה שלנו מומלץ להתמקד בצימרים ווילות בראש פינה – ניתן למצוא כיום לא מעט וילות בראש פינה אשר הוסבו ו/או עוצבו במיוחד למטרת אירוח תיירים מקומיים וזרים, ווילות אלו מהוות את אחד ממקומות האירוח האולטימטיביים, המפנקים והמהנים ביותר שאפשר לבקש עבור החופשה שלנו.

וילות בראש פינה ובכל מיקום אטרקטיבי אחר משמשות גם כמקום אירוח מושלם עבור משפחות ובמיוחד עבור משפחות מורחבות או קבוצות של כמה משפחות אשר נופשות ומטיילות ביחד. הכוונה היא כמובן לווילה מאובזרת ומצוידת, כזו בה ניתן למצוא את כל מה שצריך ורק ניתן להעלות על הדעת עבור חופשה מושלמת ומפנקת, החל ממצעים נקיים ומיטות נוחות ועד למטבח מצויד ומזווד הכולל סטים מלאים של כלי בישול ואוכל.

אין צורך להכביר במילים אודות האווירה המתקבלת בוילות מאין אלו – כאשר מקבלים וילה מפנקת ומאובזרת לכמה ימים, ובמיוחד כאשר מדובר בוילות בראש פינה אשר ממוקמות באחת הנקודות הפסטוראליות והמתוקות ביותר במדינה, ברור כי החופשה עצמה תהיה נעימה, מפנקת ובלתי נשכחת.

לוודא שהווילה מתאימה לצרכיכם והשאר כבר יסתדר מעצמו

בעוד מציאת וילה היא כאמור צעד ראשון משמעותי וחשוב, צעד זה גם יסייע לכם להמשיך בתכנון החופשה ולהבטיח כי היא תהיה חופשה מושלמת עבור כלל המשתתפים. על מנת להבטיח זאת, וודאו כי אתם לא רק מוצאים וילות בראש פינה והסביבה (או כל אזור אחר בו אתם מעוניינים לנפוש), אלא כי מדובר בוילה המתאימה לצרכים ולהעדפות שלכם – קיים מגוון רחב של ווילות ולא כולם דומות או זהות, כך שכנראה תמצאו כאלו שמתאימות לכם יותר וכאלו שפחות.

למה הכוונה ב"ווילה שמתאימה לצרכים ולהעדפות שלכם"? ובכן, בתור התחלה – מה גודל הוילה? כיצד היא מחולקת? כמה חדרים וכמה מיטות? וודאו כי היא מיועדת לארח לפחות את מספר האנשים שאתם צפויים להיות, ושלכל אחד יהיה איפה לישון וגם קצת פרטיות. בנוסף, במידה ואתם מגיעים עם ילדים קטנים, וודאו כי הווילה מצוידת לאירוח קטנטנים, למשל במשחקים, אביזרי בטיחות שונים וכד'.

ככל שתקדישו יותר זמן ומאמץ לוודא שהוילה ששכרתם אכן מתאימה לכם, כך עולים הסיכויים לכך שהחופשה החלומית שלכם בצפון תהיה אכן נעימה וחלומית, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בחופשה בוילות מפנקות בראש פינה…