דרושים בתיירות מאמרים

דרושים סוכני אופרציה בענף התיירות

או במשפט אחר לעשות את העבודה מאחורי הקלעים ולטפל בסידורים האחרונים של הלקוח לפני יציאתו לחופשה ולטיול בחו"ל…וגם בארץ, רוצים לדעת על מהו תפקיד סוכן האופרציה בסוכנות הנסיעות, אילו משימות יומיות נדרשות מסוכני אופרציה ומה ההבדל בין סוכן אופרציה בסוכנות נסיעות לבין תור אופרייטור בסיטונאות תיירות…?הגעתם למקום הנכון!

מיהו סוכן האופרציה…?

סוכן אופרציה זה אחד התפקידים החשובים יותר שקיימים בסוכנות נסיעות, כי בלי מחלקת אופרציה תשכחו מהשירות ללקוח שלבטח יגרע וירתיע את הלקוח לחזור ולרכוש שוב כל מוצר תיירותי שמציעה סוכנות הנסיעות.
כיום ישנם שינויים שעבר ענף התיירות וצורת העבודה הממוחשבת שנכנסה ומחייבת את העובדים בתיירות לשנות את הרגלי העבודה שהיו נהוגים בעבר ועדיין ניתן לראות סכנויות נסיעות בודדות שסוכני הנסיעות בה מבצעים במקביל לעבודתם גם את המשימות עליהם אחראי סוכן האופרציה.
הלב של כל עסק ובמיוחד בענף התיירות הוא שירות, שמזכה את העסק בלקוחות פוטנציאליים חוזרים שירכשו את המוצרים אותם מציעה החברה, כי שירות עושים באהבה או לא עושים בכלל!

המשימות היומיות של סוכן האופרציה

תוכלו למצוא מגוון משימות מעניינות שאותם מבצע סוכן האופרציה בתפקיד עובד בתיירות כגון:
• חיוב הלקוח וגבייה על חבילת הנופש שהזמין.
• וזיכוי כספי במקרה של ביטול ההזמנה.
• תיאום וקבלת אישור על החדרים שהוזמנו ללקוח במלון.
• רכישת מקומות בהתחייבות על הטיסה, או חדרים בבתי מלון.
• בקרה ופיקוח על הזמנות שנעשו על ידי סוכן הנסיעות שעובד בחופף לסוכן האופרציה.
• ושחרור חומר הנסיעה ללקוח ושתהיה לו נסיעה טובה.

שלא תתבלבלו

צריך להבדיל בין סוכן אופרציה בסוכנות נסיעות ובין תור אופרייטור בסיטונאות תיירות,
סוכן האופרציה הוא זה שפועל מאחורי הקלעים לעומת תור אופרייטור שאחראי על יעד ספציפי,
ושנבין איך זה עובד…,
תור אופרייטור עובד בסיטונאי תיירות שמוכר את המקומות על הטיסה והחדרים במלון לסוכנויות הנסיעות שמוכרים את המוצר ללקוחותיהם.
תפקידו של האופרייטור הוא לדאוג שהחדרים להם התחייב לספק בחו"ל, או המקומות להם התחייב בטיסה יימכרו לשותפיו הסוכנים, או בשיווק ישיר ומכירה ישירה של הסיטונאי ללקוחות,
הכי חשוב זה שצריך למכור הכל, כי כל מקום שלא נמכר על הטיסה, או חדר שנשאר ריק בבית מלון, מחוייב בעלות כספית במחיר הנטו אותו רכש האופרייטור מהספק שיושב בחו"ל.
שיהיה בהצלחה ומזל טוב בתפקיד החדש!

5 Comments

Click here to post a comment
  • מחפש עבודה בתיירות או אופרציה או הזנת נתונים (מחירונים ומלל) לאתר האינטרנט benelux3@walla.com. יודע את כל התוכנות המובילות בענף!זמין מיידי!

  • שמי דורית אבדר בת שלושים מחולון אני 12 שנה בענף התיירות,תשע שנים כסוכנת נסיעות,ושלוש שנים כאשת אופרציה תיירות פנים,כיום מחפשת עבודה בתחום,
    פלאפון:0502222089 תודה ויום ניפלא…!

  • שלום,שמי שירלי,אני אקקדמאית ועבדתי בתור דיילת באל על,מרכז ההזמנות של רשת מלונות הולידיי אין ובקשרי תעופה. אשמח לעבוד אפילו בחצי משרה בתיירות,לא משנה לי בדיוק התפקיד. 054-4524393 תודה ולהתראות בינתיים,שירלי

  • שמי אנה קולטון בוגרת בית ספר לתיירות מחפשת עבודה כסוכנת נסיעות שפת אם ספרדיתץ תודה ביום נפלא. 0523-744937

  • שלום, שמי יוליה, בוגרת קורס סוכני נסיעות עם ניסיון של מספר שנים בענף (תיירות חו"ץ, פנים, נופשונים) מחפסת עבודה בתיירות, אופרציה יש נסיון בהזנת נתונים לאתרים. זמינות מיידית. טל' מס' 054-6943504 , תודה הראש