כתבות הגולשים מידע כללי

יעדים מומלצים לטיול בגיל הזהב

העולם מלא באפשרויות חופשה לכל הגילאים ולכל מגוון היכולות הפיסיות. היום, כל אחד יכול למצוא בקלות את החופשה המושלמת עבורו. אם אתם מבוגרים שמתכננים נסיעה לחו"ל כל שעליכם לעשות הוא להחליט על גובה התקציב שתעמידו לרשות הטיול, על סוג החוויות שאתם מחפשים, ומה בדיוק תרצו לעשות במהלך הטיול. כעת תוכלו לבחור בטיול שמתאים לכם מתוך ההיצע המגוון שקיים בעולם ולצאת לדרך.

אנשים מבוגרים בריאים ועצמאיים נהנים מזמן חופשי רב שאותו הם יכולים להקדיש לנסיעות, לטיולים ולחופשות בארץ ובחו"ל. מי שמתגורר במסגרת דיור מוגן יכול להעיד שהמקום מארגן לדיירים טיולים רבים ברחבי הארץ.

טיול באירופה

אם תבחרו בטיול באירופה, יבשת זו מלאה באפשרויות של בילוי תרבותי וקולינארי עשיר ביותר. הבחירה לטייל באירופה עבור גיל הזהב היא בחירה מצוינת לאותם אנשים שנהנים מהיסטוריה, מאוכל ומחוויות חדשות.

מומלץ להזמין טיול רגוע לחופים של דרום ספרד או ליהנות משבוע או שבועיים של שיטוט באתרי האמנות וההיסטוריה בעיר פירנצה באיטליה. ניתן גם לטייל בטירות המלכותיות בערים כמו קרקוב, לובליאנה ופראג או לחוות את היופי והשקט הציורי של העיר יורק באנגליה. במזרח אירופה ניתן לערוך מסע תענוגות וליהנות מבורשט טעים בעיר קייב או מביקור מרתק בטירה של דרקולה ברומניה.

טיול על פני המים

אינכם חייבים להשתתף בספורט מים קיצוני על מנת ליהנות מחופשה על המים. תוכלו למשל להצטרף לשייט תענוגות לאיים הקריביים, שייט בים התיכון או שייט נהרות במרכז אמריקה. שייט על המים הוא דרך נהדרת לפגוש אנשים חדשים ולבקר במספר מדהים של יעדים, עם מעט מאד מאמץ מצד הנוסע. אם אתם יוצאים לחופשה לבדכם וללא בן זוג, תוכלו גם להצטרף לאחת מאותן הפלגות שמיועדות לבודדים בני גיל הזהב. מלבד האפשרות להשתתף בשייט על ספינת נהרות, אפשר גם לצאת למסע דיג בנהרות. אם אתם מוכנים להרפתקת שייט רצינית, תוכלו לקחת סיור מודרך בסירה על נהר האמזונס.

טיול בחזרה אל הטבע

אם אתם אנשים שנהנים להיות פעילים ומצבכם הבריאותי מאפשר זאת, תוכלו לתכנן טיול בחו"ל שכולל גם הליכה ממקום למקום. בדרך זו תוכלו לבלות את ימי החופשה בהתפעלות מהטבע ואת הלילות בלינה במיטה נוחה בחדר מפנק בבית מלון או בבית הארחה. אפשרות נוספת היא לצאת לטיול רגלי באחד הפארקים הגדולים שבהם יש גישה נוחה למטיילים ונוף יפה ומרהיב. בני גיל הזהב "הצעירים"  יכולים לצאת לטיול ספארי באפריקה, שהוא חוויה מדהימה וייחודית בפני עצמה.

חופשה לשם הרפיה ורגיעה

אם לאחרונה יצאתם לגימלאות וכל רצונכם הוא להירגע מהמתח רב השנים כתוצאה מעבודה מאומצת,  מגיע לכם ליהנות מחופשה מרגיעה לחלוטין. חופשה שכולה "בטן גב", מזון טוב, יין וגבינות ובילוי תרבותי בכל עת. גם זו בחירה בחופשה מצוינת. אגב, חברות טיולים רבות מארגנות חופשות בסגנון זה.

חופשה בבתי נופש

מומלץ לשקול שהיה בבית נופש ולאו דווקא בבית מלון. חופשה כזו יכולה לסייע לאזרחים הוותיקים לקבל תחושה של אירוח ביתי. אזרחים וותיקים רבים מצרפים לחופשתם גם את ילדיהם, את בני זוגם ואת נכדיהם, כאשר בסופו של דבר הם אלה שמשלמים את החשבון של כל בני המשפחה. אפשרות האירוח בבתי הנופש או בחלופות דיור אחרות, יכולה להיות הדרך הזולה ביותר ליציאה לחופשה של המשפחה המורחבת. ייתכן ובחירה זו עדיפה על פני מגורים בחדרי בית המלון. בנוסף, ומעבר לנושא הכספי, חופשה בסגנון כזה מחזירה לכל בני המשפחה את האחדות והבילוי המשותף שהיו להם פעם לפני שהילדים עזבו את הבית.