האי זנזיבר

זנזיבר Zanzibar  הוא אי טרופי עם חופי ים לבנים ואתרי צלילה מדהימים, שהפך ליעד אטרקטיבי עבור ישראלים, מידי שנה נוסעים לזנזיבר כעשרות אלפי ישראלים,   האי מאפשר ליהנות מהחוויה של אי טרופי קסום, וביעד המומלץ ביותר לחוות טיול ביבשת אפריקה בביטחון יחסי

רבים מהמטיילים טסים לטיול משפחות עם ילדים וזוגות צעירים לירח דבש,  חברות התעופה הישראליות מפעילות טיסות ישירות מישראל ויש אף סוכנויות נסיעות שמארגנות טיולים מאורגנים לזנזיבר. זמן הטיסה הוא בסך הכל כ-חמש שעות וחצי שעות בטיסה ישרה מישראל ישנם גם טיסות לא ישירות במחיר מוזל.

האי זנזיבר ידוע גם בכינויו  “אי התבלינים,”  כיום האי הזה הוא אחד המקומות הבודדים שמפיקים את התבלין – “זעפרן” כמו גם הרבה תבלינים אחרים שמזוהים עם המזרח התיכון ואסיה כמו הל, ג’ינג’ר, ציפורן, אגוז מוסקט וכו’ כל אלה ועוד גדלים ומופקים במקום

לפני שטסים חשוב לדעת כמה דברים לפני

ויזה

ישראלים הנוסעים לזנזיבר צריכים אשרת כניסה . אשרת כניסה לזנזיבר ניתנת במקום  בכניסה למדינה (התשלום בכרטיס אשראי) תמורת 50$.

תקשורת

אנו ממליצים לא לקנות חבילות תקשורת מהארץ אלה כרטיס SIM בעלות של עד 10$ בנמל התעופה של זנזיבר או בקיוסקים ובחנויות בזנזיבר, ברוב בתי המלון wifi הוא חינם

מטבע בזנזיבר

שימו לב: נדיר למצוא בזנזיבר כספומטים ( רק בעיר האבן )  לכן מומלץ להגיע עם כמות מספיקה של כסף מזומן בדולרים (לא להסתמך על כרטיסי אשראי) ולפרוט שטרות לדולרים בודדים (טיפים לנותני השירות וקניות מזדמנות).

מומלץ להביא במזומן כ- 700$ עד 1100$ לזוג למשך שבוע, זה  כולל את דמי הכניסה למדינה ( 50$ לאדם) למי שלא לוקח את “הכל כולל” בבתי המלון

חיסונים ותרופות

זנזיבר נמצאת באפריקה – לטוב ולרע, מדובר במדינה מהעולם השלישי, אומנם לא ברמה תברואה ומחלות כמו אתיופיה וסודן אבל עדיין רמת הרפואה והחיסונים נמוכה.

הרשויות בזנזיבר לא דורשות כתנאי כניסה למדינה פנקס חיסונים – אלא אם הגעתם לזנזיבר דרך אתיופיה (אפילו אם מדובר בחניית ביניים דרוש חיסון כנגד צהבת).

תאריכים מומלצים

התאריכים מומלצים הם החודשים יוני עד אוקטובר  זהו הזמן הטוב ביותר לבקר בזנזיבר עם ממוצעי טמפרטורה של  27 °. ממש לא מומלץ בין מרץ למאי ( תקופת החורף)
שפה: השפות הרשמיות הן סוואהילית ואנגלית אבל יותר מ -100 שפות שונות מדוברות ברחבי טנזניה ובזנזיבר . כמעט כל האי מעורב בתעשיית התיירות, בין במישרין ובין בעקיפין, הרוב שמעורב בתעשיית התיירות בעל ידע מסוים באנגלית.

שתו מים מינרליםבלבד מבחינה בריאותית מומלץ לשתות רק מבקבוקים סגורים, אין בעיה להתקלח ולצחצח שינים ממים זורמים בבתי המלון.

הימנעו לאכול מחוץ לבתי המלון בשר ואוכל שלא מבושל מול העיניים שלכם.

חופשה נעימה

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

תרגום מסמכים – אזרחות פורטוגלית

כידוע בעקבות התיקון לחוק האזרחות בפורטוגל יהודים אשר יוכיחו זיקה לגירוש יהודי ספרד יהיו זכאים להגיש בקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית. התיקון לחוק