כתבות הגולשים מידע כללי

השכרת רכב בקנדה – טיול בהרי הרוקי

קנדה היא מדינה רחבת מימדים, ולכן השכרת רכב בקנדה היא מחויבת המציאות, בעיקר אם המטייל מבקש לבקר בנופיה עוצרי הנשימה או באחת מעריה המודרניות. מבין המקומות הידועים, המרשימים והמפורסמים ביותר בקנדה, יש לציין את הרי הרוקי הקנדיים. זוהי שרשרת הרים המהווה גבול בין המחוזות קולומביה הבריטית ואלברטה. על פי החוקרים שרשרת הרים זו התרוממה מתוך האוקיינוס לפני כמאה מליון שנים ומכאן הנוף המדהים וצבעי הטורקיז הנובעים מהמינרלים שבמים.

בשרשרת הרי הרוקי הקנדיים נמצאים חמש שמורות טבע שלפני כמאה שנים הוכרז על היותן "חמישים שוויצריות במקום אחד". ואמנם, שמורת BANFF  היא השמורה המתויירת ביותר ברכס הרים זה. עוד נמצאות ברשימת השמורות: השמורה JASPER, שנחשבת לשמורה הגדולה ביותר באזור; שמורת YOHO הנחשבת לשמורה הציורית שבין כל השמורות; שמורת KOOTENAY  הקטנה ושמורת WATERTON הקרובה למדינת מונטנה שבארה"ב. השמורה האחרונה אינה מושכת תיירים רבים למרות שיופייה אינו פחות מיופיין של השמורות האחרות.

בזכות התשתיות המסודרות ואפשרויות הגישה הנוחות מהווה השכרת רכב בקנדה דרך טובה לביקור בשמורות טבע אלה שבהן מטיילים תיירים רבים מכל ארצות העולם. לכל מקום ואתר ניתן להגיע בקלות באמצעות הרכב, אולם על מנת לחוש בטבע עצמו ואולי אפילו לראות בעלי חיים שקיימים באזור, מומלץ ביותר להחנות את הרכב באחד מחניות הרכב הפזורות בשמורות השונות, לצאת לטיולים רגליים לנשום נוף פסגות ולראות את שפע הצבעים והמראות המקיפים את השמורות.

כאמור, הרי הרוקי הם רק אחת מאפשרויות הטיול ברחבי ארץ זו שבהם אפשר לבקר גם באמצעות השכרת רכב בקנדה ובאתרי תיירות אחרים כמו האי וונקובר. אולם, לא רק טבע ניתן לראות בקנדה אלא גם ערים שוקקות כגון וונקובר אשר בה היצע רב של מקומות בילוי כגון שווקים, מסעדות מוזיאונים וגנים בוטניים מפורסמים (כמו למשל BUTCHART GARDENS ). באשר למוזאונים ניתן למצא בוונקובר את מוזיאון המדע והמוזיאון לאמנות לצד אקווריום גדול המכיל את מרבית בעלי החיים הימיים של האזור.
בכל האתרים שצוינו כאן ובאתרים רבים אחרים, שקצרה היריעה מלפרטן, יתקשה התייר לבקר ללא השכרת רכב בקנדה שמהווה צורך בל יגונה.