כתבות הגולשים מידע כללי

טיפים בטיחותיים לנושא השכרת רכב בארץ ובחו"ל

בכל שנה מתפרסמים מספרים מפחידים באתרי החדשות ובעיתונים המזכירים לכולנו להיזהר כשאנו מסיעים את ילדינו. כמעט 3000 ילדים בשנה נפגעים באשמת המבוגרים שהסיעו אותם! מדובר כאן על טווח גילאים רחב של פעוטות בני יומם ועד גילאי בית הספר היסודי.הדיווחים האלה מטרתם להזכיר לנו כמה כוח יש בידינו, כשאנו מאחורי ההגה וילדינו במושב האחורי, או ילדי השכן שהולכים במעבר החצייה מולנו. גורלם של הפצועים לעתיד, חס וחלילה, הוא פועל יוצא של איך שאנחנו נוהגים, ולצערנו הרב המספרים רק גדולים בכל שנה בגלל שהנטייה היא לשכוח פרט משמעותי זה.

כשאנו נוהגים ברכבינו הפרטי אנו שולטים שליטה מלאה באמצעי הבטיחות והזהירות שלה רכב, וכן יודעים מה בפעם האחרונה הוא עבר בדיקה מקיפה במוסך, או טיפול 10 אלפים. אך מה בקשר לנושא השכרת רכב בארץ?התחום של השכרת רכב מאוד מפותח בארץ, כאשר הוא מעסיק אלפי עובדים, נותן שירות למאות אלפי לקוחות ואם זו חברה בינלאומית – אפילו מיליוני לקוחות. עם זאת, המטלה לבדוק באופן אישי את בטיחות המכוניות היא דווקא בתחום אחריותכם, שכן לא עלינו אם תתרחש תאונה, אתם תהוי אלה שתיפגעו ולא מנהלי החברה.

עברו על חגורות הבטיחות של הרכב ווודאו שהן נתפסות היטב, ולא משוחררות מדי. אם ביצעתם השכרת רכב דרך חברה מוכרת, הם בוודאי יתקינו מדבקות אזהרה בתוך הרכב שמזכירות לכם לחגור גם מלפני וגם מאחור.יתרון גדול יהיה לרכבים המצויידים מבעוד מועד בכיסא ביטחון לפעוטות, וחשוב שלפני הנסיעה תבדקו שוב ושוב כי המושב המיוחד מתאים לגובה ולרוחב של תינוקכם – אחרת אין בו כל תועלת.

יש לזכור כי החגורה יעילה אך ורק עבור ילדינו כשהם בגיל מסוים, קרי מעל גיל 13 עבור הגובה הממוצע. תינוקות לא ימצאו תועלת בחגורת הבטיחות, שכן בעת תאונה, חס וחלילה, היא יכולה רק להזיק להם ולגרם להם אפילו לנזק ראשי. המחקרים האחרונים גילו כי המיקום שבוודאות בטוח יותר לילד קטן הוא הכיסא האמצעי מאחורנית, מאחר והוא הכי רחוק מפגיעה צידית וכן מפגיעה חזיתית.

רוב הרכבים עוזבים את המפעל מצויידים ומבוטחים במיטב האמצעים בהתאם לתו התקן הבינלאומי, ומומלץ לבקש מנציגי החברה ממנה ביצעתם השכרת רכב מסמכים המאשרים כי המכונית בטוחה ומוכנה לנסוע, גם בתנאי חורף, לדוגמא.