השכרת רכב מאמרים

שרשראות שלג לנהיגה חורפית ומושלגת

במידה והחלטת לשכור רכב בחו"ל בתקופת החורף המושלגת, סביר להניח שאחד הפריטים החשובים ביותר שישמשו אותך במהלך החופשה הם שרשראות שלג.
רוצה לדעת איך להרכיב שרשראות שלג…? איך להזמין את שירותי שרשראות השלג בצורה הטובה ביותר שיתאימו במיוחד עבור הרכב אותו תשכור…? ומאיפה בכלל מתחילים..? הגעת למקום הנכון!

מה זה שרשראות שלג ?

שרשראות שלג הינם שרשראות ברזל עבות במיוחד שמורכבות על צמיגי המכונית בכדי לספק אחיזה טובה יותר לגלגלי הרכב בעת נסיעה על שלג או קרח.
אצל מרבית תושבי אירופה שברשותם כלי רכב ורגילים לימי חורף מושלגים במיוחד, תמצאו תמיד בתא המטען של הרכב שרשראות שלג.
את השרשראות מחברים לגלגלי המכונית, כאשר בפועל האפשרות להרכיב את השרשראות ולהוריד אותן כאשר השלג מפשיר, הוא פשוט יחסית וקל ולא דורש מיומנות מיוחדת!
לכל רכב וכל גלגל ישנו שרשראות שלג המתאימות לו, את התאמת השרשראות מבצעת בפועל חברת השכרת הרכב המחתימה את הלקוח עליהם, בעת לקיחת הרכב מתחנת ההשכרה.

החוק בנוגע להרכבה ונהיגה עם שרשראות שלג בעולם

החוק בנוגע להרכבת שרשראות שלג על רכב שכור משתנה בין מדינה למדינה, כאשר אחראיות השיפוט והחוק בפועל חל בהתאם לכללי הנהיגה באותה מדינה בה הרכב נמצא, כך שבמידה וביצעת השכרת רכב בגרמניה ועברת לצ'כיה, החוקים הינם על פי החוקי הצ'כי!
ישנם מדינות בעולם שהרכבת שרשראות שלג חייבת בכל תקופת החורף, ממש כמו שאצלנו החובה היא לנסוע עם אורות דולקים בכבישים בין עירוניים בחודשי החורף.

עלויות שרשראות שלג בהשכרת רכב

במרבית המקרים כאשר תשכור רכב בחו"ל חלק מהעסקה תכלול בתוכה גם את שרשראות השלג, אף על פי שישנם מדינות שעלות השכרת שרשראות שלג כרוכה בתוספת תשלום של 5 אירו בממוצע ליום, כמובן שבמידה והינך מתגורר במדינה חורפית במיוחד וברשותך רכב, מומלץ לשקול רכישת שרשראות שלג בשביל להיות בטוח שאתה מוגן בפני נסיעה בשלג ובקרח בכל מקום שלא תהיה ובכל ימות השנה.

הגבלות בנהיגה עם שרשראות שלג

ישנם מספר הגבלות שחשוב לשים אליהם לב במהלך הנהיגה עם שרשראות שלג, כגון:

  • הנהיגה עם שרשראות שלג במרבית המדינות בעולם מוגבלת עד מהירות של 50 קמ"ש.
  • הנהיגה עם שרשראות שלג על כביש יבש לאורך זמן אסורה בגלל הסיכון לשאר הנהגים על הכביש, בטיחות ותקינות הרכב.
  • הנהיגה עם שרשראות שלג מחייבת בדיקה מקדימה של תקינות השרשראות ואחיזה נכונה על הגלגל, בשביל לא להגיע לתקלות כאלו ואחרות בזמן הנהיגה.

הרכבת שרשראות שלג על גלגלי הרכב

את הרכבת שרשראות השלג ניתן לבצע במספר דרכים, האפשרות הראשונה במידה והינך יודע שאתה לא הולך להסיר את השרשראות בתקופת השכרת הרכב, היא לדאוג שנציגי השירות של סניף ההשכרה ירכיבו לך אותם וכך תהיה שקט ובטוח שאתה יכול לנהוג בראש שקט, כמובן שהאפשרות הזו רלוונטית אך ורק לאלו הנוסעים באזורים מושלגים בלבד שאין בהם כבישים כמו באתרי סקי לדוגמא, האופציה השנייה להרכיב את שרשראות השלג היא בעזרת הדרכה מקדימה שאותה ניתן לקבל בסניפי השכרת הרכב בה תשכור את הרכב.
במרבית הפעמים תוכל למצוא בתוך הרכב השכור הוראות הדרכה להרכבת שרשראות שלג בצורה נכונה ותקינה.