כתבות הגולשים מידע כללי

ביטוח נסיעות – איך אדע איזה ביטוח מתאים לי?

אין ספק שנושא הביטוח הוא מורכב, רובנו מעדיפים לא להתעמק בפוליסות הביטוח שלנו ולהאמין שאנחנו מכוסים בכל תרחיש. כשאנחנו בגבולות הארץ, לרוב, גם אם פוליסת הביטוח לא תכסה אותנו במלואה אנו מוקפים במשפחה וחברים, הביטוח הלאומי יעזור ולא נישאר ללא מענה. השאלה היא מה קורה כשאנחנו בחו"ל? איך נתאים פוליסה לביטוח חו"ל כך שנדע בוודאות שאנחנו מכוסים?

חייבים ביטוח נסיעות ?

מדינת ישראל מבטחת את כל תושביה דרך הביטוח הלאומי, קופות החולים ומערכת הבריאות הציבורית. בנוסף, רבים מחזיקים בביטוח בריאות פרטי, ביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה וביטוח חיים. העובדה שכולנו למעשה מבוטחים מכל הכיוונים האפשריים היא בעוכרנו בכל הנוגע לביטוח נסיעות לחו"ל . חשוב לדעת כי מרגע יציאתנו מגבולות המדינה, אנו למעשה לא מבוטחים כלל על ידי אף גורם, לכן, חשוב מאוד לבחור פוליסת ביטוח נסיעות מתאימה, כזו שתכסה את כל התרחישים האפשריים ותתאים לנו.

הביטוח החינמי מחברת האשראי לא מספיק לי?

חברות כרטיסי האשראי מציעות ביטוח נסיעות חינם למחזיקי כרטיסים. רבים בוחרים להשתמש באופציה זו ולא בוחנים פוליסות אחרות כלל. הביטוח שמציעות חברות האשראי מסופק על ידי חברות ביטוח חיצוניות וכיאה למוצר שניתן חינם הוא מצומצם מאוד הן בסכומים שהביטוח ישלם במקרה של תאונה או מחלה והן בתרחישים שהוא מכסה. לפני שבוחרים אוטומטית בפוליסה החינמית, כדאי למאוד לבחון את הצרכים שלנו ולבדוק אם אכן היא מספיקה לנו.

אילו שאלות חייבים לשאול את עצמנו לפני החלטה על פוליסת ביטוח נסיעות ?

ביטוח נסיעות מספק לנו "רשת הגנה", ככל שהביטוח נרחב יותר כך הרשת חזקה יותר. כדי לדעת איזה ביטוח אנו צריכים יש לשאול את עצמינו שאלות כגון:

מה מצבנו הבריאותי? – פוליסות ביטוח סטנדרטיות אינן מתאימות לבעלי מחלות כרוניות ולנוטלים תרופות באופן קבוע.

מה סכום הכיסוי בפוליסה? – סכומי כיסוי נמוכים אמנם יורידו את מחיר הביטוח אך עלולים לעלות לכם ביוקר במקרה של תאונה או מחלה. חשוב לדעת כי הכיסוי הביטוחי חייב להתאים למדינה אליה נוסעים ולמחירי הטיפול הרפואי בה. כך למשל, אם אתם נוסעים למדינות דרום אמריקה בהן אין מערכת בריאות ציבורית והרפואה היא יקרה מאוד, כיסוי נמוך עלול להשאיר אתכם עם חשבון גדול אם תאלצו לקבל טיפול רפואי.

איזה סוג של טיול אתם עושים? – פוליסות ביטוח נסיעות מכסות אך ורק מקרים שהתרחשו תחת תנאים סטנדרטיים, הן אינן מכסות באופן אוטומטי ספורט אתגרי למשל או סקי. כך למשל, אם אתם מתכננים טיול למעמקי הגו'נגל הדרום אמריקאי קחו בחשבון שחילוץ והצלחה הן פעולות יקרות מאוד שפוליסה לא מתאימה לא תכסה.

כפי שראינו, ישנה חשיבות מכרעת לסוג הפוליסה שרוכשים, הפוליסה חייבת להתאים למצבכם, למדינת היעד, למשך השהייה בחו"ל ולמטרת הנסיעה. התאמה של ביטוח נסיעות לצרכים שלכם תחסוך לכם הוצאות אדירות במקרה של תאונה, מחלה או כל מקרה רפואי אחר בחו"ל.