עשיתם ביטוח נסיעות והחברה מסרבת לשלם? כך מתמודדים!

לצערנו הרב, אנו נתקלים לא מעט במצבים בהם אנו רוכשים חבילת ביטוח נסיעות לחו”ל, אבל ברגע האמת חברת הביטוח מסרבת להחזיר את הכסף שמגיע לנו. אם אתם קוראים את זה, כנראה שזה קרה לכם או שאתם חוששים שזה יקרה לכם. במאמר הבא נצייד אתכם בכל המידע והכלים החשובים בנושא, כך שגם אם כבר נכוויתם לא תתייאשו ותדעו שיש עוד מה לעשות. מוכנים? כי אנחנו מתחילים.

דבר ראשון, מה זה בכלל ביטוח נסיעות?
ביטוח נסיעות לחו”ל הוא בעצם פוליסה שמטרתה לכסות עלות של טיפול רפואי במקרה ונזקקים לו בזמן השהייה בחו”ל. ישראלים רבים מרחיבים את הביטוח הזה ומבטחים גם את הציוד שהם לוקחים איתם לחו”ל, למשל מזוודות, בגדים ובעיקר מכשירים כמו טלפון נייד, מחשב נייד וכו’. חברות הביטוח אומרות על עצמן שמטרתן של הפוליסות היא לתמוך במבוטחים במקרה של טיפול רפואי בחו”ל או אובדן ציוד, אך לא תמיד זה מה שקורה במציאות. השאלה המרכזית היא, מה עושים במקרה שחברת הביטוח דוחה את התביעה ומסרבת לשלם?

1. לא נכנסים לשוק- חשוב לזכור שזה לא אישי, ושלמרות שזה מצער ולא צודק, זה קורה לישראלים רבים בכל שנה, לא רק לכם. האינטרס הכלכלי המרכזי של חברות הביטוח הוא להימנע כמה שהן יכולות מלשלם את מלוא הסכום של פיצויי הביטוח. אחת הדרכים הנפוצות שלהן היא הוספת סעיף לפוליסה שמבטל את האפשרות של המבוטח לתביעת החזר כספי, אז אם זה עדיין לא קרה לכם ואתם רק חוששים, זה הזמן לקרוא את הפוליסה בעיון לפני שאתם חותמים עליה, ואולי אף להתייעץ עם עורך דין ביטוח שיעבור על הפוליסה, רק כדי להקדים תרופה למכה.

2. לא מתפשרים בקלות- טריק נוסף של חברות הביטוח, שאם נכוויתם אולי כבר יצא לכם לחוות אותו, הוא לדרוש חקירה של המבוטח, לטרטר אותו ואז להודיע לו שאם הוא מעוניין בפיצוי ללא חקירה, חברת הביטוח ‘תבוא לקראתו’ ותיתן לו 70-80% מהסכום שמגיע לו. בתמורה המבוטח יחתום על מסמך בו הוא מצהיר שהוא מוותר לאלתר על יתרת הסכום. פעמים רבות אכן מגיע למבוטח הסכום המלא, ואין טעם להיכנע ללחצים של חברת הביטוח. אבל גם כאן נשאלת השאלה כיצד ניתן לדעת. פה נכנס לתמונה סיוע של עורך דין ביטוח, מה שמוביל אותנו לסעיף הבא.

3. נעזרים בעורך דין ביטוח- מה שבטוח, חברות הביטוח גדולות יותר, מנוסות הרבה יותר מהאזרח הפשוט ונעזרות בסיוע משפטי מהמדרגה הראשונה, מפני שהן יכולות לאפשר זאת לעצמן. הדבר הכי חשוב שתדעו הוא שגם אתם צריכים להיות מוגנים, ושבלי עורך דין ביטוח מנוסה שייצג אתכם מול חברות הביטוח, אתם נמצאים בקרב שהוא כמעט אבוד. חשוב שתשכרו את שירותיו של עורך דין ביטוח מקצועי, שיש לו רקורד ארוך של הצלחה בתביעות כלפי חברות הביטוח, שמכיר את הדינים, בקיא בחומר וידע איך להחזיר לכם מחברת הביטוח את מה שמגיע לכם, עד השקל האחרון.

בהצלחה!

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

אין כמו נופש מפנק בוילה בצפון

FacebookTwitterPinterestLinkedInיצאתם פעם לחופשה מרעננת ומפנקת בוילה? אם לא, זה הזמן לעשות זאת. וילות בצפון מציעות לכם שורה אורכה של פינוקים שלא תוכלו

דייטינג, הכרויות ומה שביניהם

FacebookTwitterPinterestLinkedInאחד המאפיינים של העידן המודרני, הוא העלייה המשמעותית באחוז הגברים והנשים מקרב האוכלוסייה בגיל הנישואין המקובל, שנותרים רווקים גם בגילאים מאוחרים יחסית.

כיצד להתכונן לביקורת כיבוי אש שנתית

FacebookTwitterPinterestLinkedInכל מבנה עסקי, וכל עסק באופן כללי, אמור לעבור מדי שנה ביקורת כיבוי אש. גם בתים פרטיים ומבני מגורים צריכים להיות מצוידים