כתבות הגולשים מידע כללי

מה אתם באמת יודעים על ביטוח נסיעות לחו"ל?

ביטוח נסיעות לחו"ל או ביטוח נסיעות כפי שמכנים אותו רבים הוא אותו הביטוח שעושים כשנוסעים לחו"ל. טוב, זה נשמע הגיוני מעצם ההגדרה, אבל מה ביטוח זה כולל, או מה הוא יכול לכלול? מה ניתן להוסיף או לגרוע מביטוח נסיעות לחו"ל? כמה אופציות עומדות בפניכם, או שישנה רק אופציה אחת עיקרית? על מה מדובר כשאומרים ביטוח נסיעות?

כל הפרטים אודות ביטוח נסיעות לחו"ל

בין אם אתם נוסעים ליום אחד או לתקופה מאד ארוכה עליכם לעשות ביטוח נסיעות כדי להבטיח את בריאותכם ואת רכושכם בזמן הטיול. ביטוח נסיעות לחו"ל כולל שני סעיפים עיקריים שהם: ביטוח בריאות וביטוח כבודה כאשר ניתן להוסיף לשני אלה סעיפים רבים אחרים. ביטוח נסיעות לחו"ל כולל את כל המרכיבים שאתם בדרך כלל מפצלים לביטוחים שונים בחייכם הרגילים. ביטוח נסיעות לחו"ל הוא מעין רשת ביטחון בחו"ל המאפשרת לכם לא לחשוב על ההוצאות הבלתי צפויות העלולות להיגרם כתוצאה מתאונה או מחלה או גניבת ציודכם בחו"ל. ביטוח נסיעות מכין אתכם באופן מעשי לבלתי צפוי כולל דברים קטנים שאין לצפות אותם. כמו כן, יש לשים לב לכל אותם סעיפים נוספים שתהיו מעוניינים להוסיף לחבילת הביטוח הבסיסית כדי לכסות אתכם המידה ואתם בעלי בעיות רפואיות מיוחדות או שאתם מטיילים באזורי סיכון גדולים יותר.

כיסויים נוספים של ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח נסיעות לחו"ל יכול לכסות גם צד ג' מה שמכונה "ביטוח צד ג'". כשאתם בחו"ל ומשהו קורה למישהו אחר ואתם נדרשים לכסות את העלויות מוטב שיהיה לכם ביטוח שיוכל להסדיר זאת בקלות ובמהירות, ובמיוחד במדינות שבהם רוב האוכלוסייה איננה דוברת אנגלית כלל. לא תרצו להיגרר לאולמות משפט במקומות שאינכם מכירים או בשפה שאינכם מדברים, לכן במסגרת ביטוח נסיעות מומלץ לעשות גם ביטוח צד ג'.

ישנם פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל שסעיף צד ג' כלול בחבילה הבסיסית, אך מוטב לבדוק פרט זה לפני שרוכשים את הפוליסה, ובמידה והוא לא כלול, לבדוק את עלותו וכדאיותו. ברוב חברות הביטוח מדובר בתוספת זעומה למחיר החבילה במידה וסעיף זה אינו כלול.

גם בנושא אישפוז יש לבדוק את הפוליסות השונות. במקרים הנרחבים הפוליסות מכסות אישפוז עד תקרה מאד גבוהה של מליון דולר, אך יש לבדוק את הדבר לגבי חבילות הביטוח הסטנדרטיות ומה הן מכילות בסעיף זה.

כיסוי נוסף ואפשרי של ביטוח נסיעות לחו"ל, הוא כיסוי על אובדן ימי עבודה בארץ או דחיית לימודים וכדומה. על מה מדובר?

תארו לכם מצב, בו אתם מאושפזים בחו"ל ואתם זקוקים לטיפול די ממושך במקום. המשמעות המיידית של כך, היא שלא תחזרו לארץ בזמן שתכננתם ושתפסידו ימי עבודה יקרים או שתאלצו לדחות את הלימודים באוניברסיטה בשנה וגם שכר הדירה שלכם יצטרך להיות משולם וכדומה. הרחבת ביטוח נסיעות לחו"ל אפשרי גם לכיסוי של דברים אלה עד לחצי שנה של אובדן ימי עבודה וכל הכרוך בכך, וגם לגבי שכר דירה שיש לשלם וכן שכר לימוד ששולם כבר לאוניברסיטה, אבל אתם אינכם מסוגלים להגיע ללימודים בזמן.