ביטוח נסיעות – ביטוח בריאות ומטען

פוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל כוללת שני רכיבים מרכזיים – ביטוח בריאות וביטוח לרכוש שאתם נושאים עימכם. הרכיב הראשון (ביטוח הבריאות) מספק כיסוי להוצאות רפואיות בלתי צפויות ולפינוי מוטס מסיבה בריאותית. הרכיב השני מכסה מפני נזקים שעלולים להגרם לרכושכם.

למרות שהמבנה הכללי של הפוליסה דיי דומה בחברות המבטחות השונות – הפרטים הקטנים עשויים לגלות הבדלים מהותיים, שחשוב לבדוק כשעושים ביטוח נסיעות.

ראשית, כמה זמן תשהו בחו”ל? מאחר ומחיר הפוליסה הוא מכפלה של מספר הימים בהם אתם זקוקים לכיסוי ביטוחי, אפשר להניח כי הסוגיה הזאת תעלה בשיחה עם נציג חברת הביטוח. בכל מקרה, חשוב לדעת כי פוליסות ביטוח נסיעות סטנדרטיות מוגבלות ל-45 ימים, במקרה של נוסעים מבוגרים יש פוליסות קצרות אף יותר. במדינה בה כל בוגר צבא שני נעלם במחוזות רחוקים אפשר לנחש כי יש פתרון ביטוחי לנסיעות ארוכות שכאלה, אבל חשוב לומר זאת לנציג חברת הביטוח.

גיל המבוטחים – חשוב לציין בפני חברת הביטוח את גיל הנוסעים להם אתם רוכשים ביטוח. פוליסה סטנדרטית של ביטוח נסיעות מעניקה כיסוי עד לגיל 65, אנשים מבוגרים יותר נאלצים לשלם קצת יותר. יש פוליסות שלא מספקות כיסוי מלא לפעוטות, מי שרוכש פוליסה לתינוק מומלץ שיברר סוגיה זאת.

החמרה של מחלה – מטבע הדברים ביטוח נסיעות לאדם חולה יקר יותר, כשקונים פוליסת ביטוח נסיעות כזו חשוב לבדוק מה התייחסות חברת הביטוח להחמרה במחלה.

לאן אתם טסים? ביטוח בריאות מספק כיסוי לימי אשפוז או טיפול רפואי עד לתקרה שנקבעת מראש מול המבוטח. מכיוון שעלויות האשפוז שונות ממדינה למדינה חשוב להתאים תקרה זו ליעד הטיול שלכם. כיסוי שיספיק להרבה ימי אשפוז במדינה אחת עלול למצות עצמו אחרי ימים בודדים במדינה אחרת.

האם אתם נוטלים תרופות? ישנן פוליסות ביטוח נסיעות שלא מכסות חולים הנוטלים תרופות באופן קבוע. כאמור, במסגרת הפוליסה רכיב של ביטוח בריאות וחשוב לבדוק זאת בעת רכישת הפוליסה.

המשך הטיפול בארץ – בדרך כלל הטיפול הרפואי בחו”ל הוא ראשוני, בארץ ניתן טיפול המשך עד להחלמה מלאה. בעוד שכל הפוליסות מספקות כיסוי לימי האשפוז בחו”ל הן לא מספקות כיסוי לטיפול בארץ. האבסורד הוא שאם הטיפול מתמשך עלותו יקרה יותר מעלות אשפוז של יום או יומיים בחו”ל. מי שחושש ממצב כזה יכול לרכוש בתוספת כמה עשרות שקלים הרחבה רלוונטית.

ספורט אתגרי אינו כלול – ביטוח בריאות רגיל אינו מספק כיסוי לפעילויות ספורטיביות בעלות אופי אתגרי. אינכם צרכים לוותר על התחביב, אלא לרכוש הרחבה מתאימה.

מהי התקרה של ביטוח המטען? הכיסוי שמעניקה חברת הביטוח מפני נזקים או אובדן רכוש מגובל לסכום שנקבע מראש. חשוב שתבדקו את הנושא הזה ותוודאו כי התקרה הזו תאפשר לכם לרכוש מחדש את כל הציוד שברשותכם בכלל זה ציוד יקר כגון מצלמה או מחשב נייד.

מתי עושים ביטוח נסיעות? מכיוון שביטוח זה מספק כיסוי מפני ביטול של כרטיסי טיסה מסיבות שונות, כדאי לרכוש את הביטוח מיד אחרי קניית כרטיסי הטיסה. כך תבטיחו פיצוי השווה למחיר הכרטיס בו לא השתמשתם.

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

אין כמו נופש מפנק בוילה בצפון

FacebookTwitterPinterestLinkedInיצאתם פעם לחופשה מרעננת ומפנקת בוילה? אם לא, זה הזמן לעשות זאת. וילות בצפון מציעות לכם שורה אורכה של פינוקים שלא תוכלו

דייטינג, הכרויות ומה שביניהם

FacebookTwitterPinterestLinkedInאחד המאפיינים של העידן המודרני, הוא העלייה המשמעותית באחוז הגברים והנשים מקרב האוכלוסייה בגיל הנישואין המקובל, שנותרים רווקים גם בגילאים מאוחרים יחסית.

תגובה אחת

  1. דווקא בנושא ביטוח המטען – אפשר להגיע פיתרון בעזרת הפוליסה אדירה זהב של חברת הראל הנותנת כיסוי לבגדים ולחפצים אישיים בחו”ל עד ל 10% מסכום ביטוח התכולה. ביטוח תכשיטים בביטוח מסוג “כל הסיכונים” מרחיבים לחו”ל תמורת תוספת פרמיה.

סגור לתגובות.