כתבות הגולשים

למה חשוב להזמין ביטוח נסיעות לחו"ל?

בזמן שאתם מתכננים את החופשה הבאה שלכם, אתם בטח מתמקדים בבניית המסלול, בהשוואת בתי המלון בפריז או בברצלונה, בבחירת מסעדות מקומיות שוות או באיתור קופונים לאטרקציות הכי שוות. אלא שלצד ההנאה, החוויה הקולינרית והנופים היפים שאתם עומדים לראות, רצוי שתזכרו שיש גם צדדים קצת פחות מלהיבים ומרגשים בחופשה הזו. פציעה, תאונה ואפילו שוד או אובדן של הציוד היקר לכם ביותר, כל אלה יכולים לפגוע בהנאה שלכם ובעיקר בכיס. אז מה עושים?

ביטוח נסיעות – לכל חופשה

חברות הביטוח השונות מציעות לתיירים הישראלים ביטוח נסיעות לחו"ל, והפוליסה הזו יכולה להתברר במקרים רבים כהחלטה צרכנית נבונה מאוד. למעשה, גם אם נדמה לכם שהביטוח הזה נחוץ רק למי שמתכנן לצאת למסע מפרך שכולל טיפוס הרים, סקי או ספורט אתגרי מכל סוג שהוא, בפועל מדובר במהלך חיוני לכל חופשה, גם כשאתם מתכננים שופינג במנהטן או סיור בין האטרקציות של לונדון. תאונות עשויות להתרחש בכל מקום, והביטוח שלכם הוא זה שיעזור לכם לממן את הטיפולים היקרים, שינויים בטיסות והפתעות אחרות שעלולות לעלות לכם ביוקר.

מה חשוב לבדוק מראש?

כשאתם בוחרים פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, מומלץ לבדוק היטב מה מציעה הפוליסה, מה מחירה ובאילו מצבים היא מספקת לכם את שכבת ההגנה הדרושה. במקרים רבים המחיר יתחיל מדולר אחד בודד, אבל תוספות ושדרוגים יעלו את המחיר. למשל, חופשה הכוללת פעילות אתגרית תעלה לכם קצת יותר, וכיסוי הכולל גם פיצוי במקרה של אובדן המזוודה, המחשב הנייד או הטלפון האישי שלכם הוא כיסוי מעט יותר יקר.

אז איך בכלל בוחרים?

אחרי שתשוו בין פוליסות שונות ובין חברות הביטוח תוכלו להבין מה האפשרויות שלכם ולקבל החלטות בהתאם. למשל, אם אתם נוסעים עם ציוד יקר ערך בהחלט ייתכן שתעדיפו לשדרג את הביטוח ולכסות גם את הציוד האלקטרוני שלכם, ומי שמתכנן לצאת למסעות רגליים או לטראקים רצוי שיכסה גם מצבים קצת פחות נעימים – לרבות חילוץ וטיפול רפואי במידת הצורך. רק כשתבינו מה כוללת הפוליסה, מה משמעות האותיות הקטנות ומה באמת יקרה כשתמצאו את עצמכם בסיטואציה בעייתית כשאתם רחוקים מהבית, תוכלו לבחור את שכבת ההגנה הטובה ביותר, זו שתעניק לכם ראש שקט לכל אורך החופשה, בין אם אתם יוצאים לנופש בחופי תאילנד, לחופשה באיטליה או לטראק בדרום אמריקה.