נוסעים לחו”ל לטיול תרמילאים? ומה עם חיסונים למטייל!

הגיע הרגע והחלטתם לנסוע לטיול תרמילאים בחו”ל באזורים טרופיים, או במדינות עולם שלישי שבהם יש סיכון למחלות נפוצות באזור.
מה קורה עם החיסונים לטיול…? כי הבריאות זה מעל הכל והחשוב ביותר זה שהחיסונים למטיילים אותם תקבלו לפני היציאה מהארץ, שייתנו לכם שקט נפשי והגנה מלאה מפני מחלות טרופיות שיוכלות להופיע במהלך הטיול.

חיסונים למטייל וההגנה המקסימלית

החיסון זהו בעצם סוג של תרופה ואמצעי ריפוי שדואג להגן ולחסן בפני מחלות ונגיפים מסוכנים, באזור בו שוהה המטייל במהלך הטיול בחו”ל.
החיסונים פרט למטייילים באזורים טרופיים ובמדינות עולם שלישי, חשובים פי כמה וכמה יותר מחיסונים במדינות מודרניות שבהם התחלואה, רמת הניקיון ושאר הפרמטרים המשפיעים על הופעת נגיפים ומחלות היא קטלנית יותר.
את החיסוון למטייל, ניתן לקבל במרפאות רפואת מטיילים, שנותנות שירותי הכנה מקדימה בפן הרפואי לטיול בחו”ל.

חשוב לדעת למקרה ששאלתם

• החיסון אינו מחליש את המערכת החיסונית אלא להיפך, מחזק אותו.
• חיסון למטיילים ניתן אך ורק לאחר ייעוץ ברופא המתמחה ברופאת מטיילים ומחלות טרופיות.
• חיסונים גורמים לתופעות לוואי ולכן יש צורך בהתייעצות ובהתאמת החיסון על ידי רופא מומחה.

חיסונים למטייל אינם מגינים ב 100%

ישנם חיסונים שניתנים לפני טיול תרמילאים בחו”ל בהמלצת רופא וחשוב מאוד לדעת, שאין בטחון במאה אחוז שהחיסון מונע לחלוטין את המחלות שקיימות במדינה אליה אתם טסים בקרוב.
בשביל שאפקטיביות החיסון תהיה מלאה, חשוב מאוד להתגונן במקסימום אמצעי הגנה שונים כגון, איסור שתיית מים ממקורות מים מזוהמים, או אוכל מלוכלך ומזוהם,
כמובן שגם ישנו סיכון שכל פצע פתוח שחשוף לסביבה המזוהמת, יכול להזדהם בקלות אם לא דואגים לחבוש את המקום ולטפל בו בעזרת תרופות מתאימות שנלקחות מהרופא המקומי, שנותן את שירותיו, כי בשביל מה יש ביטוח נסיעות לחו”ל!

סוגי חיסונים למטיילים בחו”ל

שאתם ניגשים לקבל חיסונים במרפאה של רפואת מטיילים מורשת, חשוב שלא תשכחו לקחת אתכם את פנקס החיסונים הבינלאומי שחייב להיות עליכם בכל רגע נתון בו אתם שוהים בחו”ל.
בפנקס החיסונים יהיו כל החיסונים אותם ניתן לקבל מרפאות למטיילים כגון:
• דקלת קרום המוח היפנית.
• חיסון פסיבי כנגד צהבת A
• טיפוס הבטן
• ועוד מספר חיסונים למטיילים שניתן לקבל במרפאות לרפואת מטיילים בארץ.

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

טיול מפל קצרין

רמת הגולן ידועה בנחליה הזורמים ובפניה המשתנות עם עונות השנה, החל מהעשבייה הירוקה, הלבלוב והפריחו של החורף והאביב, ועד למישורים והגבעות הצהובים

אטרקציות בניו יורק לכל המשפחה

טיסות לניו יורק לא התאפשרו, בטח לא בקלות אליה התרגלנו, במשך תקופה ארוכה בשל משבר הקורונה. כעת, כאשר השמיים נפתחים, כל מי